هزینه ویزای عراق امروز

هزینه ویزای عراق امروز

شاید بسیاری از ما هنگام سفر به کشور خارجی نیازمند ویزا بوده ایم! باید گفت که درخواست ویزا برای اقامت در کشور خارجی، امری معمول است. برای مثال، جهت سفر به کشور عراق، مسافران باید ویزای عراق داشته باشند تا بتوانند به طور قانونی به این کشور سفر کنند. در نتیجه دریافت ویزا برای اقامت در هر کشوری از ضروریات پر اهمیت است.جهت دریافت ویزا، پروسه ای تقریبا سختگیرانه پیش رو خواهید داشت و مدارک هویتی بسیاری از شما خواهند خواست که وجود هرگونه مشکل در هرکدام از مدارک هویتی شما می تواند مشکلات بسیاری را به وجود آورد. با مطالعه این مقاله از مشکلات بسیاری که پیش رو خواهید داشت پیشگیری کنید و به سرعت ویزای تضمینی عراق خود را دریافت نمایید.

سفارت عراق در ایران

جهت دریافت ویزای عراق، دانستن آدرس و شماره تلفن سفارت عراق در ایران یکی از ملزومات کار است. در زیر اطلاعات کاملی از این سفارت در تهران آمده است که می توانید مطالعه کنید.

آدرس سفارت عراق: تهران، میدان ولیعصر، جنب وزارت بازرگانی، پلاک 11640

سفارت عراق در ایران

ویزای عراق

روادید یا ویزا مدرکی است جهت احراز هویت افرادی که قصد سفر به کشور خارجی را به جهت کار، تحصیل، زندگی یا تفریح دارند. درواقع ویزا مدرکی است که در کنار پاسپورت، جهت سفر به کشورهای خارجی قرار می گیرد و هویت افراد را احراز می کند. علاوه بر احراز هویت، مدرکی است که اجازه می دهد مسافران در کشوری خارجی اقامت داشته باشند.

اگر بخواهیم به طور ساده، تعریفی از ویزا داشته باشیم: مدرکی است که در کنار گذرنامه قرار می گیرد و نشان می دهد که یکی از نمایندگان آن کشور، درخواست مسافر را به جهت سفر و اقامت در کشور مربوطه پذیرفته است و هویت مسافر برای نماینده آن کشور به طور کامل مشخص گردیده است.

برای مثال، ویزای عراق نشان می دهد که هدف شما از سفر به عراق چیست و چه مدت در آن کشور اقامت خواهید داشت. علاوه بر این، برگ تاییدی است بر فعالیت های درست شما در کشور عراق که سبب می شود تا همه مراحل قانونی را جهت اقامت طی کنید.

مراحل دریافت ویزای عراق به صورت انفرادی

در صورتی که قصد دریافت و اخذ ویزای عراق به صورت انفرادی را دارید، این پنج مرحله را پشت سر بگذارید تا تمامی کارهای شما برای دریافت ویزای به سادگی و سهولت انجام گیرد.

بدیهی است که جهت دریافت ویزای فوری عراق، ابتدا باید به سفارت عراق در ایران مراجعه کنید اما اگر قصد سفر زیارتی به عراق را دارید، قبل از مراجعه به سفارت عراق، باید به واحد امور زیارتی استان تهران به آدرس: میدان فلسطین، رو به روی مسجد امام صادق مراجعه کنید.

اگر قصد دریافت ویزای عراق را دارید، داشتن گذرنامه با حداقل اعتبار 6 ماه الزامی است. بنابراین اگر گذرنامه ندارید یا از اعتبار آن گذشته است، هرچه سریعتر نسبت به دریافت گذرنامه یا افزایش اعتبار آن اقدام فرمایید. علاوه بر گذرنامه، دارا بودن دو قطعه عکس پرسنلی 3 در 4 با زمینه سفید به همراه 2 کپی از صفحه اول گذرنامه الزامی است.

این مرحله یکی از بدیهیات است که تقریبا همه ما از آن اطلاع داریم. هزینه حق الزحمه کارگزاری سفارت عراق 10 هزار تومان به همراه 40 دلار هزینه صدور روادید باید پرداخت شود. شایان ذکر است هزینه ذکر شده باید به دلار پرداخت گردد و سفارت عراق از دریافت ریال خودداری می کند.

در صورتی که سه قدم فوق را به درستی طی کرده باشید، به زودی زود ویزای خود را دریافت خواهید کرد. البته اگر هرگونه اشکالی در مدارک هویتی شما وجود داشته باشد، یا به هر دلیلی مشکلی پیش بیاید، دریافت ویزا لغو خواهد شد.

مراحل دریافت ویزای عراق به صورت گروهی (مانیفست)

درصورتی که قصد سفر به کشور عراق جهت انجام امور زیارتی به صورت گروهی را دارید، باید این مراحل را پشت سر بگذارید تا ویزای عراق به صورت کاملا قانونی در دست تک تک اعضای گروهتان باشد. البته اینگونه ویزاها معمولا به سفارش کاروان های زیارتی صادر می شوند.

همانطور که گفته شد، این موارد تنها برای افرادی است که قصد سفر زیارتی به کشور عراق را دارند. جهت دریافت ویزای عراق به صورت گروهی، ابتدا باید به وبسایت سماح مراجعه کرده و اطلاعات هویتی کامل افراد گروه را درآن ثبت کنید. شایان ذکر است در ثبت اطلاعات اعضای گروه دقت کافی به خرج دهید تا مشکلی حین دریافت ویزای کشور عراق نداشته باشید. این وبسایت خدمات ثبت نام خود را به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار داده است.

پس از ثبت نام در این وبسایت، سماح از شما مدارک هویتی افراد گروه و همچنین اصل گذرنامه افراد را از طریق یک اطلاع رسانی طلب می کند. پس از ارائه و بررسی این گذرنامه ها توسط شرکت سماح، پاسپورت ها تایید خواهند شد و مبلغ 5 هزار تومان از متقاضی دریافت می گردد. همچنین مجوز صدور ویزای گروهی توسط این شرکت صادر خواهد شد.

جهت دریافت ویزا به صورت گروهی، ابتدا باید با اصل گذرنامه به همراه 2 قطعه عکس پرسنلی زمینه سفید و 2 کپی از صفحه اول گذرنامه، به اداره امور زیارتی واقع در میدان فلسطین تهران مراجعه کرده و ضمن ارائه مدارک، نسبت به پرداخت هزینه ها اقدام نمایید.

هزینه کارگزاری 5 هزار تومان خواهد بود که با 5 هزار تومانی که جهت صدور ویزای تضمینی عراق به شرکت سماح پرداخت کرده بودید، جمعا 10 هزار تومان خواهد شد. 40 دلار هم برای هر نفر از اعضای گروه، هزینه ویزای این کشور خواهد بود که باید در این مرحله پرداخت گردد.

اگر مدارک ارسالی شما برای صدور ویزا تایید شود، این روند به آسانی طی خواهد شد. اما اگر حتی یک نفر از اعضای گروه دارای مشکلی باشد، یا باید نام این فرد را از گروه خارج کنید یا نسبت به حل مشکل وی اقدام نمایید. تا زمانی که مشکل فرد مذکور حل نشود، ویزای عراق گروهی صادر نخواهد شد.

در صورتی که مشکلات ذکر شده برای هیچکدام از اعضای گروه رخ ندهد، پس از 48 ساعت از تحویل مدارک، ویزا به دست تک تک اعضای گروه خواهد رسید. نکات مورد توجه در این بخش این است که حق سفر انفرادی با ویزای گروهی برای هیچکدام از افراد گروه وجود ندارد و باید به صورت کاروانی این سفر انجام گیرد. همچنین در داخل کشور عراق هم، گشت و گذارها باید به صورت گروهی باشد و افراد از یکدیگر جدا نشوند.

مراحل دریافت ویزای عراق به صورت گروهی (مانیفست)

دریافت ویزای عراق

اگر مشکلی در دریافت ویزای کشور عراق انفرادی نداشته باشید و مدارک هویتی شما تایید شود، تا 2 روز پس از تایید مدارک، ویزای شما به دستان خواهد رسید. از روز تایید مدرک تا مدت اعتبار ویزای عراق می توانید در کشور فوق به گشت و گذار بپردازید. شایان ذکر است از ویزای انفردای نمی توانید به صورت گروهی استفاده کنید و این نوع ویزا تنها برای فرد متقاضی معتبر خواهد بود.

ترجمه ویزای عراق

درواقع برای دریافت هرچه سریعتر و بهتر ویزای تضمینی عراق، نیازمند ترجمه مدارک مربوط به دریافت ویزای عراق دارید. این امور را شرکت های مختلف با دارا بودن کادر مجرب، به سرعت برای شما انجام خواهند داد.

برای دریافت ویزا، مدارک هویتی شما نظیر شناسنامه یا مدارک دیگر جهت انجام امور سفارتی نیازمند ترجمه هستند. به همین دلیل ترجمه ویزای عراق یکی از ملزومات کار است که باید به درستی انجام گیرد.

وجود هرگونه مشکل در ترجمه می تواند مشکلات بسیاری را برای شما به عنوان متقاضی ایجاد کند و حتی سبب لغو شدن ویزای شما گردد. بنابراین سعی کنید به مراکز معتبر ترجمه جهت انجام این امر مراجعه کنید و از مراجعه به دارالترجمه های نا آشنا خودداری نمایید.

انواع ویزای عراق

افرادی که قصد سفر تجاری، کاری، تحصیلی، پزشکی، تفریحی و… را دارند، جهت سفر به بعضی از کشورها باید ویزاهای متفاوتی دریافت کنند. برای مثال، ویزای عراق فردی که جهت انجام امور کاری به این کشور سفر کرده است، با ویزای فوری عراق فردی که به جهت امور پزشکی مسافر عراق است متفاوت است. در زیر به بیان انواع ویزا به صورت موردی می پردازیم: ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای پزشکی، ویزای توریستی و ویزای ازدواج عراق.

اخذ ویزای کاری عراق

ویزای کاری برای سفرهایی انجام می پذیرد که مسافر به جهت انجام کارهای کسب و کاری سفر می کند. این نوع ویزا را معمولا صاحبان کسب و کار برای کارمندان خود اخذ می کنند تا برای انجام کارهای خارج از کشور خود، نماینده ای را بفرستند. یکی از عمده ترین استفاده هایی که این ویزا دارید، انجام پروژه های شرکت ها در خارج از کشور است که معمولا سود بسیار بالایی برای کشور و کسب و کار مربوطه به ارمغان می آورد.

روند دریافت این ویزاها معمولا توسط خود افراد کارمند انجام می شود و این امکان وجود دارد که کارفرما اقدام به اخذ ویزای کاری برای کارمند خود کند. درواقع ویزای کاری به هدف انجام کار در کشوری دیگر صادر می شود و اگر هدف جز این باشد، انواع دیگر ویزا گزینه های روی میز افراد مسافر خواهند بود.

اخذ ویزای تحصیلی عراق

ویزای تحصیلی نوع دیگری از روادید است که افراد محصل جهت تحصیل و آموزش در کشور خارجی اخذ می کنند. این نوع ویزا نیز بازار هدف خاصی دارد که اغلب دانشجویان مشتری آن هستند. این نوع ویزا هم ممکن است از طرف ارگان یا کشور بورسیه کننده یک دانشجو به جهات مختلف صادر شود. گرچه امکان سفر تحصیلی به منظور آموختن علوم مختلف به یک کشور انجام گیرد معمول ترین ویزاهای تحصیلی از نوع بورسیه انجام می پذیرند.

ویزای تحصیلی مشخص می کند که یک دانشجو تا چه مدت می تواند به تحصیل در کشور خارجی بپردازد و اجازه انجام چه نوع از کارهای تحصیلی را داراست.

اخذ ویزای پزشکی عراق

ویزای پزشکی معمولا جهت انجام کارهای پزشکی مانند عمل جراحی انجام می پذیرد. برای مثال، افرادی که قصد دارند بیمار خود را در کشور خارجی مداوا کنند، باید جهت دریافت ویزای پزشکی اقدام کنند.

همانطور که گفته شد این نوع ویزاها به جهت انجام امور پزشکی صادر می شوند و معمولا بیمارانی که خواستار تکمیل دوره درمانی در کشوری دیگر هستند این ویزا را دریافت می کنند. از عمده ترین اهدافی که برای دریافت این نوع ویزاها ذکر می شود، عمل جراحی، دریافت خدمات پزشکی مدرن تر و انجام اصلاحات در بدن است.

اخذ ویزای پزشکی عراق

اخذ ویزای توریستی عراق

یکی از عمده ترین و محبوبترین نوع ویزا، ویزای توریستی است. مسافرانی که به دلیل سفر توریستی و تفریحی به کشور خارجی سفر می کنند، باید ویزای توریستی را دریافت کنند. برای مثال، مسافران توریستی به عراق، باید ویزای عراق از نوع توریستی را به همراه گذرنامه خود داشته باشند.

درواقع هدف سفر برای دریافت ویزای توریستی، انجام امور گردشگری و مشاهده جاذبه های دیدنی، تاریخی و طبیعی آن کشور است. معمولا افرادی که ویزای توریستی دریافت می کنند به جهانگردان معروف اند و کشور خود را به جهت دیدن مراکز تفریحی سایر مناطق زمین ترک می کنند.

ویزای عراق

اخذ ویزای ازدواج عراق

با رشد روز افزون فناوری، نوع دیگری از ویزا پا به عرصه گذاشته است که هدف افراد از اخذ اینگونه ویزاها ازدواج است. معمولا افرادی که در گوشه و کنار دنیا با یکدیگر آشنا می شوند و قصد ازدواج با یکدیگر را دارند از این ویزا استفاده می کنند. همانگونه که از نام ویزای ازدواج پیداست، این نوع ویزا با هدف ازدواج در یک کشور خارجی صادر می شود.

این ویزا در گذشته چندان مورد استقبال نبود اما با پیشرفت علم و فناوری و آسان شدن روند آشنایی افراد با یکدیگر، محبوبیت ویزای ازدواج افزایش یافته است.

انواع ویزای عراق از نظر دفعات ورود و خروج

همچنین ویزا از نظر دفعات ورود به کشور نیز دو نوع مختلف دارد. هر کدام از این نوع ویزاها، اجازه ورود به کشور را شامل محدودیت هایی می کنند که افراد می توانند با توجه به نیاز خود و تعداد دفعات سفر، این نوع از ویزاها را انتخاب کنند. در ادامه به توضیح آنها می پردازیم:

ویزای عراق نوع single

ویزاهایی که به صورت single صادر می شوند، افراد را در محدودیت 1 بار ورود و خروج قرار می دهند. برای مثال، ویزای عراق به صورت single تنها یک بار اجازه ورود و خروج را به شخص دارنده ویزا خواهد داد، حتی در صورتی که از اعتبار ویزا مدتی باقی مانده باشد. معمولا افرادی که ویزای سینگل دریافت می کنند، دائما در حال مسافرت نیستند و به دلایل خاصی اقدام به دریافت این نوع از ویزا کرده اند.

ویزای عراق نوع multiple

همچنین ویزاها می توانند به صورت multiple صادر شوند. این نوع ویزاها می توانند به تعداد دفعات ورود و خروج متعدد معتبر باشند. برای مثال ویزای عراق که از این نوع باشد می تواند برای دارنده تا زمان اعتبار، به تعداد متعدد ورود و خروج قابل استفاده باشد. این نوع از ویزا مخصوص کسانی است که دائما در حال سفر به کشورهای خارجی متعدد جهت انجام امور بیزینس یا تفریح یا … هستند و یک بار سفر، کفاف آنها را نمی دهد.

انواع ویزای عراق از نظر دفعات ورود و خروج

تمدید ویزای عراق

در صورتی که ویزای عراق شما از اعتبار ساقط شده باشد، باید نسبت به تمدید آن اقدام فرمائید. در حالت کلی ویزایی که اعتبار نداشته باشد کارایی ندارد و با تکه ای کاغذ تفاوتی نخواهد داشت.

ویزای انفرادی کشور عراق قابل تمدید نیست و تنها می توانید یک بار عمل ورود و خروج را به این کشور با این ویزا انجام دهید. همچنین این ویزا دارای اعتبار 1 ماه اقامت و 3 ماه خروج است. این نوع ویزاهای معمولا جهت سفرهای زیارتی انجام می پذیرد و اکثر مسافران به کشور عراق، شهر های زیارتی را از اهداف سفر خود ذکر می کنند.

نکات مهم جهت اخذ ویزای عراق

در این بخش، مهمترین نکاتی که باید در جهت دریافت ویزا رعایت کنید آمده است. لطفا با دقت مطالعه کنید.

  • از صحت مدارک ارائه شده خود مطمئن شوید.
  • همیشه پیگیر قضیه باشید.
  • سعی کنید از دارالترجمه های معروف و مجرب استفاده کنید.
  • هرگز بدون داشتن گذرنامه، اقدام به دریافت ویزا نکنید.


/ 0 نظر / 216 بازدید